Zarejestruj się

Please answer the following question

Which bands recorded songs: "Bela Lugosi's Dead" and "Love Will Tear Us Apart"?

  1.    Siouxsie & The Banshees
  2.    Joy Division
  3.    Alien Sex Fiend
  4.    The Cure
  5.    Christian Death
  6.    45 Grave
  7.    Bauhaus
Just select the correct answers among the proposed
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Burning Image – wywiad

Co można robić w Bakersfield – niewielkiej, jak na amerykańskie standardy, miejscowości – w ciągu 20 lat pomiędzy kilkoma podstarzałymi gwiazdami country, a Kornem? Jakimś dziwnym trafem kilku lokalnych dziwaków jednak się spotkało, założyło zespół i zaczęło grać tę specyficzną mieszankę punk rocka i gotyku, wkrótce nazwaną deathrockiem. Burning Image grało w latach 1983-1987 i wydało w tym czasie jedynie singla z dwoma utworami: „Final Conflict” i „Burning Image, Burning”. W 2003 roku zespół reaktywował się, wydał retrospektywny album ze starymi utworami, a obecnie przymierza się do wydania nowego albumu, mającego nosić tytuł „Fantasma”. O przeszłości, teraźniejszości i tym, co dopiero czeka Burning Image udało mi się zamienić za pośrednictwem Internetu kilka słów z gitarzystą i wokalistą grupy, Moe Adame.

Wywiad przeprowadził Mss.

Bat-Cave.pl: Witaj! Na początek opowiedz mi, co pchnęło Cię do reaktywowania Burning Image?

Moe Adame: To była kombinacja kilku zdarzeń. Miałem poboczny projekt zwany I Viscera, kiedy zauważyłem, że jest sporo zapytań o informacje na temat Burning Image. Okazało się, że istnieje potrzeba reaktywacji tego zespołu. Poza tym, pod koniec 2003 spotkałem w Hollywood Jello Biafrę. Powiedział mi, że chce wydać stare utwory Burning Image w swoim wydawnictwie, Alternative Tentacles. Album „1983-1987” wyszedł w maju 2004 roku.

Bat-Cave.pl: Kto teraz gra w zespole? Jak zmienił się skład od lat osiemdziesiątych?

Moe Adame: W składzie jest trzech oryginalnych członków zespołu – Paul Burch, Tony Bonanno i ja. Na basie gra Anthony Leyva. Od czasu do czasu zagra też z nami na koncercie Joe Sparks (czwarty członek pierwotnego składu – przyp. mss).

Bat-Cave.pl: Jakie zespoły były dla Was inspiracją, gdy zakładaliście Burning Image?

Moe Adame: Zespoły, które miały największy wpływ na nasze brzmienie i wygląd, to Christian Death, Killing Joke, The Cure i wiele zespołów z klubu Batcave.

Bat-Cave.pl: Zgaduję, że trudno jest wyżyć jedynie dzięki graniu gotyckich koncertów. Co robicie na co dzień?

Moe Adame: Mamy normalne prace. Nie za wiele w tym radości, ale starcza na opłacenie rachunków.

Bat-Cave.pl: Wasz album ze starymi nagraniami, „1983-1987”, został wydany w Alternative Tentacles – wytwórni Jello Biafry. Graliście także koncerty jako support dla Dead Kennedys. Czy to prawda, że byliście ulubionym deathrockowym zespołem Biafry?

Moe Adame: Jello ma do powiedzenia wiele dobrego na temat Burning Image. To znaczy dla mnie wiele z ust osoby, którą podziwiam i szanuję.

Bat-Cave.pl: Wiele starych gotyckich i deathrockowych zespołów zaczęło używać w swojej muzyce elektronicznych sampli i elementów w stylu Nine Inch Nails. Co o tym myślisz?

Moe Adame: Różne zespoły mają swoją wizję na temat tego, czym jest deathrock. Czasem się to sprawdza, a czasem nie. Ja mam swoje zdanie na temat tego, czym jest deathrock, więc jeśli ma się to nazywać „deathrock”, to powinno to tak brzmieć.

Bat-Cave.pl: Planujecie wkrótce wydać nową płytę. Kto zajmie się jej wydaniem i kiedy w końcu będziemy mogli ją usłyszeć?

Moe Adame: Nie znam jeszcze daty wydania, ale w tej chwili pracujemy nad tym. Część utworów możesz usłyszeć na naszym profilu MySpace.

Bat-Cave.pl: Jaka jest twoja opinia na temat nowych zespołów deathrockowych? Słuchasz którychś z nich?

Moe Adame: Jest trochę dobrych kapel. Lubię Miguel and The Living Dead i The Last Days of Jesus, to są bardzo dobre zespoły.

Bat-Cave.pl: Wiesz coś o polskiej scenie? Znasz stąd jakieś zespoły?

Moe Adame: Tak jak w pytaniu powyżej. Kolesie z Miguel and The Living Dead są bardzo dobrzy. Cieszę się, że w Polsce istnieje świetna scena. Nasi polscy fani są fantastyczni. Cześć Aradia!

Bat-Cave.pl: Wasz pierwszy singiel miał oprawę graficzną w stylu Rudimentary Peni i Amebix. Mieliście jakieś koneksje z ruchem anarcho-punkowym?

Moe Adame: Nie, nie było żadnych takich połączeń. Ta okładka została zrobiona specjalnie dla nas przez Arta Moralesa, który zrobił też okładkę do płyty „Mommy’s Little Monster” Social Distortion.

Bat-Cave.pl: Jednym z najważniejszych tematów w światowej polityce były ostatnio wybory w USA. Byliście nimi zainteresowani? Głosowaliście w nich?

Moe Adame: Wybory były dla nas bardzo ważne. Głosowałem i uważam, że jeśli masz prawo do głosu, to powinieneś je wykorzystać. Jeśli chodzi o mnie, to nie byłem zadowolony z poczynań ostatniej administracji i należało to zmienić. Robi się to poprzez głosowanie.

Bat-Cave.pl: To już ostatnie pytanie. Chciałbyś coś przekazać czytelnikom Bat-Cave.pl?

Moe Adame: Burning Image ma najlepszych fanów na świecie, bez fanów jesteśmy niczym. Dzięki Michał za wywiad z nami i trzymaj się, kolego.

www.myspace.com/burningimage

O Autorze

Podobne posty

Komentarze