Zarejestruj się

Please answer the following question

Which bands recorded songs: "Bela Lugosi's Dead" and "Love Will Tear Us Apart"?

  1.    Siouxsie & The Banshees
  2.    45 Grave
  3.    Bauhaus
  4.    Joy Division
  5.    The Cure
  6.    Alien Sex Fiend
  7.    Christian Death
Just select the correct answers among the proposed
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

The Cemetary Girlz – Demo

The Cemetary Girlz - DemoThe Cemetary Girlz to działający od 2006 roku francuski projekt, w którym uczestniczą DJ Alien S Pagan (wokalista, znany francuski deathrockowy DJ), Romeo (bas, ex-Sleeping Children i Wallenberg), Manu/Zorch (gitara, znany z Camp Z, Zorch Factor, ex-Sleeping Children – jego akurat w składzie już nie ma, lecz brał udział w nagrywaniu tego materiału) oraz Little Spigaou (gitara, Crimson Muddle), który niedawno zastąpił Manu/Zorcha. Co oferuje nam ten skład? Przede wszystkim odświeża on korzenie mrocznego post-punkowego grania oraz związaną z nim estetykę DIY.

Inspiracje od samego początku są jasne. The Cemetary Girlz czerpią z samych początków deathrocka i batcave. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na archaiczne wręcz brzmienie gitary – gdybym nie wiedział, że to nowy zespół, to w ciemno obstawiałbym, że słucham jakichś zaginionych nagrań z lat osiemdziesiątych. Całość brzmi bardzo surowo (jest to w końcu wypuszczona przez sam zespół demówka), co tylko pogłębia wrażenie „oldskulowości” projektu.

Są jednak rzeczy, nad którymi wypadałoby popracować. Przede wszystkim wokal, który momentami sprawia wrażenie mocno sepleniącego, akcent wokalisty (Alien S Pagan śpiewa po angielsku) również jest daleki od doskonałości. Mam nadzieję, że na swoim nadchodzącym albumie zespół postara się jakoś nadrobić te mankamenty, bo przy dłuższym przesłuchiwaniu może to być trochę męczące. W każdym razie – jestem na tak, w tym zespole z pewnością jest potencjał, który – mam nadzieję – zostanie wkrótce w pełni uwolniony. Oceńcie zresztą sami – całe demo można sobie legalnie i za darmo ściągnąć ze strony netlabela Zorch Factory.

www.myspace.com/thecemetarygirlz

The Cemetary Girlz – „Demo” – Wydanie Własne 2007

O Autorze

Podobne posty

Komentarze