Zarejestruj się

Please answer the following question

Which bands recorded songs: "Bela Lugosi's Dead" and "Love Will Tear Us Apart"?

  1.    Siouxsie & The Banshees
  2.    Joy Division
  3.    Alien Sex Fiend
  4.    The Cure
  5.    Christian Death
  6.    45 Grave
  7.    Bauhaus
Just select the correct answers among the proposed
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Ono Scream – S/T

Ono Scream - Ono Scream (LP; 2017)

Piękna płyta! Debiutancki longplay Ono Scream to świadomie budowana muzyczna opowieść o pustce, emocjonalnym chłodzie i wewnętrznym wydrążeniu, która przywodzi na myśl duszną (i nad wyraz aktualną w dookolnej rzeczywistości) aurę poematu Eliota – „Wydrążeni ludzie”. Pojawiający się na początku płyty (w aranżacji post punkowej) i na jej końcu (w cudownie „progresywnej” akustycznej wersji) utwór „I’m the Hollow Man” sprawia, że to właśnie przesłanie jest dla niej najważniejsze – i jednocześnie ujmuje krążek w ramy czytelnej „kompozycji szkatułkowej”.

Dość tej „filozofii”. Długogrający debiut Ono Scream to cold wave’owy konkret (wyrazista obecność „świętej trójcy” gatunku: basu, automatycznej perkusji i „otchłannego” wokalu) wzbogacony wieloma smakami – a to kobiecym głosem pojawiającym się w kilku utworach (chociażby w transowym i pięknym „This Endless Walking”), a to urzekającymi romantyzmem balladami; wreszcie też jest to płyta pełna gatunkowych eksperymentów, co sprawia że mimo jej długości (szesnaście utworów, czyli prawie godzina muzyki) nie można się nudzić. Słyszalne na krążku są wpływy – tak klasyków muzyki chłodu (to album „w duchu” Joy Division), jak i jej popularnych dziś przedstawicieli (The Soft Moon, The KVB…), jednak wzorce te Ono Scream przekształca w pełni twórczo i ciekawie.

Ono Scream? Kto to? To Bart Willems z Antwerpii, frontman równie interesującego projektu z pogranicza cold / minimal wave – Apparaat.

Płyta w wersji fizycznej (CD) ukaże się 20 marca nakładem francuskiej wytwórni Unknown Pleasures Records. Pre-order oraz możliwość wysłuchania albumu – na stronie tego wydawcy w serwisie Bandcamp.

Ono Scream – oficjalna strona / Facebook

O Autorze

Wave △ Press & Transmission / Transmisja (In Club Radio Peru).

Podobne posty

Komentarze