Zarejestruj się

Please answer the following question

Which bands recorded songs: "Bela Lugosi's Dead" and "Love Will Tear Us Apart"?

  1.    Siouxsie & The Banshees
  2.    Alien Sex Fiend
  3.    Joy Division
  4.    The Cure
  5.    Christian Death
  6.    Bauhaus
  7.    45 Grave
Just select the correct answers among the proposed
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

The Screaming Banshee Aircrew – Titanic Verses

The Screaming Banshee Aircrew - Titanic VersesThe Screaming Banshee Aircrew to młody brytyjski zespół piszący o sobie, iż gra mieszankę klasycznego brytyjskiego gotyku, deathrocka oraz nowocześniejszych, elektronicznych mrocznych rzeczy. W 2001 roku zespół wydał swoją pierwszą płytę, faktycznie nawiązującą do podanych źródeł. Mamy tu do czynienia z nowoczesnym, elektronicznym gotykiem z nutą szaleństwa. Już przy tej płycie drażnił mnie jednak wokal jednej z pań w zespole, pomimo tego płytka podobała mi się. Kawał dobrej, rzemieślniczej roboty, może trochę bez własnej inicjatywy, ale generalnie miła do posłuchania.

W roku 2003 zespół wydał nową płytę, „Titanic Verses”, początek pierwszej piosenki jest bardzo obiecujący. Ściana brudnych, elektrycznych gitar prezentuje się bardzo miło w porównaniu z poprzednim krążkiem. Jednak w tej samej, pierwszej piosence razi mnie fragment mówiony, psujący całą melodyjność utworu. Początek płyty jest całkiem ciekawy, utwory „Titanic Verses”, „Adore”, „Insect Boy” wpadają w ucho i bez dwóch zdań mają w sobie pewnego kopa, którego dziś wielu zespołom brakuje. Im jednak dalej słucham, tym gorsze mam zdanie o płytce. Utwory zaczynają stawać się nudne, pachną popowymi wręcz melodiami.

Generalnie „Titanic Verses” jest płytą o wiele lepszą niż jej poprzedniczka. Ekipa z The Screaming Banshee Aircrew pokazała, iż stać ją na trochę kreatywnego myślenia i stworzenie kilku całkiem fajnych piosenek.

The Screaming Banshee Aircrew – „Titanic Verses” – Wydanie Własne 2003

O Autorze

Podobne posty

Komentarze