Zarejestruj się

Please answer the following question

Which bands recorded songs: "Bela Lugosi's Dead" and "Love Will Tear Us Apart"?

  1.    Bauhaus
  2.    The Cure
  3.    Alien Sex Fiend
  4.    Christian Death
  5.    Joy Division
  6.    45 Grave
  7.    Siouxsie & The Banshees
Just select the correct answers among the proposed
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

The Screaming Banshee Aircrew – Titanic Verses

The Screaming Banshee Aircrew - Titanic VersesThe Screaming Banshee Aircrew to młody brytyjski zespół piszący o sobie, iż gra mieszankę klasycznego brytyjskiego gotyku, deathrocka oraz nowocześniejszych, elektronicznych mrocznych rzeczy. W 2001 roku zespół wydał swoją pierwszą płytę, faktycznie nawiązującą do podanych źródeł. Mamy tu do czynienia z nowoczesnym, elektronicznym gotykiem z nutą szaleństwa. Już przy tej płycie drażnił mnie jednak wokal jednej z pań w zespole, pomimo tego płytka podobała mi się. Kawał dobrej, rzemieślniczej roboty, może trochę bez własnej inicjatywy, ale generalnie miła do posłuchania.

W roku 2003 zespół wydał nową płytę, „Titanic Verses”, początek pierwszej piosenki jest bardzo obiecujący. Ściana brudnych, elektrycznych gitar prezentuje się bardzo miło w porównaniu z poprzednim krążkiem. Jednak w tej samej, pierwszej piosence razi mnie fragment mówiony, psujący całą melodyjność utworu. Początek płyty jest całkiem ciekawy, utwory „Titanic Verses”, „Adore”, „Insect Boy” wpadają w ucho i bez dwóch zdań mają w sobie pewnego kopa, którego dziś wielu zespołom brakuje. Im jednak dalej słucham, tym gorsze mam zdanie o płytce. Utwory zaczynają stawać się nudne, pachną popowymi wręcz melodiami.

Generalnie „Titanic Verses” jest płytą o wiele lepszą niż jej poprzedniczka. Ekipa z The Screaming Banshee Aircrew pokazała, iż stać ją na trochę kreatywnego myślenia i stworzenie kilku całkiem fajnych piosenek.

The Screaming Banshee Aircrew – „Titanic Verses” – Wydanie Własne 2003

O Autorze

Podobne posty

Komentarze