Zarejestruj się

Please answer the following question

Which bands recorded songs: "Bela Lugosi's Dead" and "Love Will Tear Us Apart"?

  1.    Siouxsie & The Banshees
  2.    Christian Death
  3.    The Cure
  4.    Joy Division
  5.    Alien Sex Fiend
  6.    Bauhaus
  7.    45 Grave
Just select the correct answers among the proposed
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Undertheskin – Undertheskin (EP)

Undertheskin - Undertheskin (EP)Natura nie znosi próżni, twórczy umysł nie przestaje pracować i wystarczy poczekać by w miejsce jednego zawieszonego/zakończonego zespołu pojawiły się nowe owoce. W przypadku Undertheskin, solowego projektu Voida znanego z zespołu Deathcamp Project można też przytoczyć inną maksymę o tym, że życie jest sztuką kompromisu. Muzyczne poszukiwania brzmią inaczej gdy dzieli się je z innymi osobami a inaczej gdy całość zależy wyłącznie od nas samych.  Życiowe losy rozdzieliły chłopaków z DP i trzymam kciuki, że karta szybko się odwróci i doczekamy się przełomowej trzeciej płyty. Gdy będę miał ją w ręku to wtedy będę wiedział, że udało się wygrać.

EP-ka „Undertheskin”, zawierająca 6 utworów, to zapowiedź nowej drogi Voida jako muzyka, kompozytora i wokalisty. To zupełnie inny materiał niż nagrania Deathcamp Project, który podoba mi się o wiele bardziej niż ich z ostatniej płyty. Jest surowo, jest mgliście i doskonale się tego słucha. Nie znajdziecie tutaj „piosenek”, przy których wręcz za łatwo można było tańczyć, nie usłyszycie miękkich wokali i ckliwych momentów. W założeniu Undertheskin miał być projektem „no name, logo only”. Void robił co mógł by artystycznie i marketingowo odciąć się od przeszłości i pokazać z nowej strony. Dopilnował by nikt nie powiedział, że nowy projekt to po prostu „spin-off” Deathcamp Project. Wszystkie instrumenty nagrał samemu i dopiero mastering i mix powierzył innemu człowiekowi. I z pełną odpowiedzialnością mówię, że udało się.

Wydawnictwo otwiera intrygujące intro „Fade”, które w pigułce zapowiada to, czego będziemy świadkami. Zaczyna się bardzo klimatycznie a potem jest jeszcze lepiej i szybciej. Void anno domini 2015 to mieszanka stylowej elektroniki opartej na old-schoolowych syntezatorach, z premedytacją nawiązującej do new romantic i darkwave jak w rozpędzonych utworach „Cold” i „Undone” opartych zresztą na podobnym podkładzie z „klaskaniem”. To zimno-falowe brzmienia basu, zróżnicowane dźwięki gitary i świetne linie wokalne, które w efekcie układają się w piękne, przebojowe i zapadające w pamięć utwory „Wrong”, „Fall” i zamykające „tRain”. Można powiedzieć, że tak brzmiałoby Clan of Xymox gdyby Ronnie Moorings i załoga mieli wyższy poziom testosteronu i twardszego realizatora, którzy „się nie cacka”. Tak na świecie grają teraz Soft Moon czy Death It Ends. Bezkompromisowo, zimno, pięknie. Gdy wybrzmiewają ostatnie takty ep-ki „Undertheskin” mam niedosyt i chciałbym jeszcze trochę czasu spędzić z Undertheskin.

Void nie ma obecnie żadnej konkurencji w Polsce. Pora podbić resztę globu i wejść na zasłużone miejsce w światowej czołówce. Czekam na album.

Undertheskin – „Undertheskin” (EP) – 2015

https://underskin.bandcamp.com

O Autorze

Podobne posty

Komentarze