Soror Dolorosa – No More Heroes

Soror Dolorosa - No More HeroesSoror Dolorosa to obecnie bez wątpienia jeden z najważniejszych i najoryginalniejszych przedstawicieli współczesnego gothic-rocka. Ten założony w 2001 roku w Tuluzie zespół szturmem wziął kilka lat temu gotycką scenę muzyczną zjednując sobie przychylność fanów mrocznych brzmień na całym świecie, mając na swym koncie zaledwie wydaną jedną EPkę „Severance” oraz album „Blind Scenes” – który można nazwać najważniejszym albumem rocka gotyckiego ostatnich lat.

Po dwóch latach od wydania krążka „Blind Scenes” przyszedł czas na kolejny krok na przód w historii Soror Dolorosa – 15 lutego z mroku wyłonił się nowy album Francuzów zatytułowany „No More Heroes” wydany przez wytwórnię Beneath Grey Skies. Tym krążkiem Soror Dolorosa potwierdzają że jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa.

Muzyka zawarta na „No More Heroes” to przede wszystkim magiczny klimat przykryty bardzo delikatną pajęczyną melancholii, złożone, przemyślane melodie od których nie sposób się uwolnić, a także odrobina zimnofalowego sosu momentami przypominającego The Cure z epoki albumu „Pornography, natomiast umiejętność budowy niepokoju może przywodzić na myśl skojarzenia z The Opposition.

No More Heroes” to album dopracowany pod każdym względem, piękny, czarujący, wręcz doskonały – jeśli jesteście znudzeni kolejnymi lepszymi, czy też gorszymi kopiami wyspiarskiego grania to koniecznie posłuchajcie tego krążka! Pełen odlot gwarantowany! O tym jak zespół wypada na żywo będziemy mogli się przekonać już podczas najbliższej edycji festiwalu Castle Party.

www.sorordolorosa.com
Beneath Grey Skies