Zarejestruj się

Please answer the following question

Which bands recorded songs: "Bela Lugosi's Dead" and "Love Will Tear Us Apart"?

  1.    Siouxsie & The Banshees
  2.    Alien Sex Fiend
  3.    The Cure
  4.    Christian Death
  5.    45 Grave
  6.    Bauhaus
  7.    Joy Division
Just select the correct answers among the proposed
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Siouxsie & The Banshees – The Seven Year Itch

Siouxsie & The Banshees - The Seven Year ItchPozytywne recenzje narobiły mi smaku na koncertowe DVD Siouxsie pod tym samym tytułem, ale niestety Allegro miało w swym asortymencie jedynie CD. Zachęcony zakupiłem je i z początku lekko się zawiodłem – po porównaniu listy utworów okazało się, że tu jest ich mniej. Jest ich czternaście zamiast siedemnastu i – niestety – brakuje tego, na którym najbardziej mi zależało, czyli mojego ulubionego „Spellbound”. Jeśli dodam, że dwie pozostałe „zguby” to „Happy House” i „Christine”, to już w ogóle robi się smutno.

Ale nie jest tak źle, bo płyta jest dobrze nagrana i zagrana, czuć energię bijącą ze sceny zwłaszcza w takich kawałkach jak „Monitor” (mój osobisty ulubieniec na tym albumie) czy w kończącym „Peek-a-boo”. Momentami pojawiają się niedociągnięcia wokalne – Siouxsie nie wyciąga należycie niektórych wyższych dźwięków, ale nie przeszkadza mi to specjalnie, jej mogę to wybaczyć. Także dobór utworów jest zadowalający, pojawia się sporo kawałków z początkowego (moim zdaniem najlepszego) okresu twórczości zespołu.

Na krążku został zarejestrowany materiał z The Sheperds Bush Empire w Londynie z 9 Lipca 2002, kiedy to zespół wystąpił w składzie: Siouxsie Sioux, Chandler Knox, Steve Severin, Budgie, poprostu nic dodać, nic ująć! Nie napiszę za wiele o oprawie graficznej krążka, bo mój egzemplarz to jedynie promówka w tekturowej kopercie, idzie pomyśleć, że była dodana do „Tiny” albo innej „Przyjaciółki”. W każdym razie Siouxsie na jej przedzie wygląda nieźle mimo pięćdziesiątki na karku.

Siouxsie & The Banshees – „The Seven Year Itch” – Sanctuary 2003

O Autorze

Podobne posty

Komentarze