Zarejestruj się

Please answer the following question

Which bands recorded songs: "Bela Lugosi's Dead" and "Love Will Tear Us Apart"?

  1.    Alien Sex Fiend
  2.    Christian Death
  3.    The Cure
  4.    Joy Division
  5.    45 Grave
  6.    Siouxsie & The Banshees
  7.    Bauhaus
Just select the correct answers among the proposed
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Siouxsie & The Banshees – The Seven Year Itch

Siouxsie & The Banshees - The Seven Year ItchPozytywne recenzje narobiły mi smaku na koncertowe DVD Siouxsie pod tym samym tytułem, ale niestety Allegro miało w swym asortymencie jedynie CD. Zachęcony zakupiłem je i z początku lekko się zawiodłem – po porównaniu listy utworów okazało się, że tu jest ich mniej. Jest ich czternaście zamiast siedemnastu i – niestety – brakuje tego, na którym najbardziej mi zależało, czyli mojego ulubionego „Spellbound”. Jeśli dodam, że dwie pozostałe „zguby” to „Happy House” i „Christine”, to już w ogóle robi się smutno.

Ale nie jest tak źle, bo płyta jest dobrze nagrana i zagrana, czuć energię bijącą ze sceny zwłaszcza w takich kawałkach jak „Monitor” (mój osobisty ulubieniec na tym albumie) czy w kończącym „Peek-a-boo”. Momentami pojawiają się niedociągnięcia wokalne – Siouxsie nie wyciąga należycie niektórych wyższych dźwięków, ale nie przeszkadza mi to specjalnie, jej mogę to wybaczyć. Także dobór utworów jest zadowalający, pojawia się sporo kawałków z początkowego (moim zdaniem najlepszego) okresu twórczości zespołu.

Na krążku został zarejestrowany materiał z The Sheperds Bush Empire w Londynie z 9 Lipca 2002, kiedy to zespół wystąpił w składzie: Siouxsie Sioux, Chandler Knox, Steve Severin, Budgie, poprostu nic dodać, nic ująć! Nie napiszę za wiele o oprawie graficznej krążka, bo mój egzemplarz to jedynie promówka w tekturowej kopercie, idzie pomyśleć, że była dodana do „Tiny” albo innej „Przyjaciółki”. W każdym razie Siouxsie na jej przedzie wygląda nieźle mimo pięćdziesiątki na karku.

Siouxsie & The Banshees – „The Seven Year Itch” – Sanctuary 2003

O Autorze

Podobne posty

Komentarze