Rot On The March – Era Of The Penultimate Steps

Rot On The March - Era Of The Penultimate StepsWciąż krótka historia rosyjskiego projektu Rot On The March, grającego muzykę określaną jako rock gotycki, zaczęła się wraz z odejściem Alex’a, a więc mózgu całego przedsięwzięcia, z zespołu Five Time Defeat w grudniu 2011 roku. Niedługo po tym, bo już w styczniu, zaczął on nagrania na album „Era Of the Penultimate Steps„, na którym znajdują się utwory, które Alex grał ze swoim poprzednim zespołem podczas koncertów między 2008, a 2011 rokiem.

Album „Era Of The Penultimate Steps” powstał w ciągu jednego roku, w ciągu którego proces nagrywania przerywany był wielokrotnie. Cel był jednak wciąż ten sam – stworzyć klasyczny rockowo-gotycki album, odnoszący się do tradycji takich zespołów jak Rosetta Stone, The Cult czy Fields Of The Nephilim. Na płycie Rot On The March usłyszymy wylewające się z każdym dźwiękiem brzmienie gitar, całość dopełnia niski głos Alex’a – wszystko sprawia wrażenie jakbyśmy przenieśli się w czasie do przełomu lat 80′ i 90′.

Era Of The Penultimate Steps” to kolejny dowód na wysoki poziom muzyczny, jaki prezentują rosyjskie zespoły. Album został wydany na początku 2013 roku w Rosji przez Shadowplay Records oraz we wrześniu tego roku przez AF-Music.

www.facebook.com/rotonthemarch
www.shadowplay-records.com
www.af-music.de