M’era Luna Festival: poszukiwane polskie zespoły!

M'era Luna 201310 i 11 sierpnia 2013 roku już po raz 13-sty odbędzie się M’era Luna Festival – lotnisko Hildesheim (Niemcy) po raz kolejny stanie się miejscem spotkania fanów metalu, gotyckiego i alternatywnego rocka oraz muzyki średniowiecznej z całej Europy. Na tegorocznym festiwalu wystąpią m.in. tacy artyści jak: The 69 Eyes, Front 242, Deine Lakaien, Kirlian Camera, Clan Of Xymox, In The Nursery czy też The Arch. Koncerty będą odbywać się zarówno na dużej otwartej scenie, jak i w hangarze lotniczym. Program festiwalu jest bogaty w dodatkowe atrakcje: ekstrawaganckie pokazy mody, jarmark średniowieczny, specjalne odczyty czy całonocne imprezy z muzyką electro oraz gotycką.

W tym roku festiwal będzie zawierał jeszcze jedno specjalną wydarzenie: światło księżyca M’era Luna zaświeci także nad polską sceną muzyki gotyckiej i w związku z tym na festiwalu wystąpi jeden zespół z Polski! Który zespół będzie miał zaszczyt wystąpić na M’era Luna Festival zadecydują słuchacze oraz jury składające się z przedstawicieli niemieckich agencji managerskich oraz dwóch polskich dziennikarzy: Jarka Sobierajowicza (Eska Rock) i Artura Rawicza (cgm.pl). W pierwszym etapie konkursu, spośród przysłanych zgłoszeń jury wybierze 5 zespołów. Zwycięzcę konkursu wybiorą słuchacze w internetowym głosowaniu.

W związku z tym organizatorzy festiwalu zapraszają polskie zespoły do zgłaszania się do udziału w konkursie. W tym celu należy wysłać zgłoszenie na adres: konkurs@agencjaklu.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń to 30 kwietnia 2013.

Zgłoszenie powinno zawierać:

  • krótką notkę o zespole;
  • link do 2 utworów zespołu do odsłuchu on-line (YouTube, Soundcloud itp.);
  • link do galerii zdjęciowej zespołu (w galerii powinny znajdować się co najmniej 2 zdjęcia zespołu);
  • potwierdzenie dostępności zespołu w terminie 10 i 11 sierpnia 2013.

Zapraszamy do udziału w konkursie, którego partnerem jest także serwis Bat-Cave.pl. Dla zespołów to doskonała okazja do zaprezentowania się przed ogromną publiczności oraz zareklamowania się zagranicznym agentom koncertowym.

Oficjalna zapowiedź M’era Luna Festival 2013: link