Zarejestruj się

Please answer the following question

Which bands recorded songs: "Bela Lugosi's Dead" and "Love Will Tear Us Apart"?

  1.    Alien Sex Fiend
  2.    45 Grave
  3.    Siouxsie & The Banshees
  4.    Bauhaus
  5.    Joy Division
  6.    Christian Death
  7.    The Cure
Just select the correct answers among the proposed
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

John Lydon reaktywuje Public Image Ltd.!

Dobra wiadomość dla fanów klasyki post-punka! John Lydon w końcu postanowił reaktywować Public Image Ltd. Zespół, który grał w latach 1978-1993, nigdy co prawda nie został oficjalnie rozwiązany, lecz niewielu liczyło na jego powrót. W końcu jednak niemożliwe stało się faktem – PiL już zimą zagra serię koncertów z okazji trzydziestej rocznicy wydania albumu „Metal Box”. Trasa obejmuje na razie jedynie Wielką Brytanię.

W obecnym obliczu zespołu oprócz Lydona grać będą znany z The Damned gitarzysta Lu Edmonds, perkusista Bruce Smith (The Slits) oraz basista John Martyn.

Tym, którzy PiL nie znają lub o nim nie pamiętają, przypominamy: na początku PiL miał być zespołem „anty-rockowym”, grał zarówno kawałki bliskie punk-rockowi (utwór „Public Image” był pisany jeszcze dla Sex Pistols), ale i różne, niemal dubowe odjazdy. Pod koniec lat osiemdziesiątych kompozycje stały się bardziej konwencjonalne, ale wciąż z jadowitymi i celnymi tekstami. Przez wielu krytyków Public Image Ltd. uznawany jest za jeden z najbardziej niedocenianych zespołów w historii muzyki.

O Autorze

Podobne posty

Komentarze