John Lydon reaktywuje Public Image Ltd.!

Dobra wiadomość dla fanów klasyki post-punka! John Lydon w końcu postanowił reaktywować Public Image Ltd. Zespół, który grał w latach 1978-1993, nigdy co prawda nie został oficjalnie rozwiązany, lecz niewielu liczyło na jego powrót. W końcu jednak niemożliwe stało się faktem – PiL już zimą zagra serię koncertów z okazji trzydziestej rocznicy wydania albumu “Metal Box”. Trasa obejmuje na razie jedynie Wielką Brytanię.

W obecnym obliczu zespołu oprócz Lydona grać będą znany z The Damned gitarzysta Lu Edmonds, perkusista Bruce Smith (The Slits) oraz basista John Martyn.

Tym, którzy PiL nie znają lub o nim nie pamiętają, przypominamy: na początku PiL miał być zespołem “anty-rockowym”, grał zarówno kawałki bliskie punk-rockowi (utwór “Public Image” był pisany jeszcze dla Sex Pistols), ale i różne, niemal dubowe odjazdy. Pod koniec lat osiemdziesiątych kompozycje stały się bardziej konwencjonalne, ale wciąż z jadowitymi i celnymi tekstami. Przez wielu krytyków Public Image Ltd. uznawany jest za jeden z najbardziej niedocenianych zespołów w historii muzyki.