Zarejestruj się

Please answer the following question

Which bands recorded songs: "Bela Lugosi's Dead" and "Love Will Tear Us Apart"?

  1.    Siouxsie & The Banshees
  2.    45 Grave
  3.    Bauhaus
  4.    The Cure
  5.    Christian Death
  6.    Alien Sex Fiend
  7.    Joy Division
Just select the correct answers among the proposed
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Frank The Baptist – The New Colossus

Frank The Baptist - The New ColossusW jakimś wywiadzie z Frankiem przeczytałem pytanie o to, jak zespół poradzi sobie z trzecią płytą, bo trzecie płyty są dla zespołów przełomowe – wychodzi więc na to, że przełomowa jest dla zespołu płyta pierwsza (bo to debiut), druga (bo będzie porównywana do debiutu), trzecia (bo coś tam) i tak dalej. Nieważne na ile jest to prawdziwe – skupmy się na muzyce.

Trzecia płyta tego stacjonującego w Berlinie, a pochodzącego z San Diego zespołu ukazała się w marcu tego roku i jest najlepszą rzeczą, jaką dotychczas udało się zespołowi nagrać. Frank stworzył niesamowite melodie, które wraz z jego oryginalnym, od początku rozpoznawalnym głosem i ciekawymi tekstami (w dużej części dotyczą one relacji damsko męskich) tworzą typowy dla tego zespołu melancholijny klimat, który nie pozbawia jednak muzyki energii i czadu. Takie kawałki, jak „If I Speak”, „Harlot Of Nations”, „Ever” czy „Scars Forever” to hity, które normalnie leciałyby w radiu, gdyby nadawało ono jakąś sensowną muzykę. Podobnych kawałków jest jeszcze kilka, a każdy od razu zapada w pamięć.

Polecam również zwrócić uwagę na okładkę – dawno nie widziałem tak fajnej. Ale to już w przypadku produkcji Franka Chrzciciela standard, że z równą dbałością traktowana jest zarówno zawartość krążka, jak i jego oprawa.

Podejrzewam, że będzie to najlepsza w tym roku płyta deathrockowa – na razie nie widzę niczego, co mogłoby jej zagrozić.

Frank The Baptist – „The New Colossus” – Strobelight Records 2007

O Autorze

Podobne posty

Komentarze