Drama Of The Spheres – A Kafka Tale

Założona w 1993 roku przez JeroMada francuska załoga Drama Of The Spheres powraca z pożegnalnym albumem zatytułowanym „A Kafka Tale„, krążek ten ukazał się pod skrzydłami dobrze nam znanego labela Manic Depression Records.

Drama Of The Spheres od początku swego istnienia inspirowana była dokonaniami takich klasyków gotycko-batcaveowego grania jak Virgin Prunes, Sex Gang Children, czy też rodzimą Nevą – muzyka zespołu była wypadkową tychże inspiracji oraz industrialnych wariacji z wykorzystaniem opętańczych sampli i hipnotycznych maniakalnych loopów, całość dopełniał klimat rodem ze szpitala psychiatrycznego – oryginalne i nowatorskie brzmienie szybko zostało zauważone przez fanów mrocznego grania, a do zespołu przyległa etykieta industrial-psychiatric-batcave, co w sporej części oddawało charakter Drama Of The Spheres.

A Kafka Tale” jest koncept albumem opartym na opowiadaniu Franza Kafki – „Kolonia Karna”, przy nagraniu tego albumu JeroMada wspierali muzycy fenomenalnego trip-rockowego zespołu Nehr. „A Kafka Tale” to stara, dobra szkoła Drama Of The Spheres – złożone, wielowarstwowe brzmienie, tak samo szalone jak przed laty, momentami uderzające w słuchacza z impetem lokomotywy zabierając go w podróż na gapę, możliwe że podróż tylko w jedną stronę, do świata pełnego groteski i wyuzdanych dziwactw. Ten album to jazda obowiązkowa dla fanów muzyki rodem z „jaskini nietoperzy” oraz innych niezrównoważonych psychicznie osób.

www.myspace.com/dramaofthespheres
www.manicdepressionrecords.com