Zarejestruj się

Please answer the following question

Which bands recorded songs: "Bela Lugosi's Dead" and "Love Will Tear Us Apart"?

  1.    Bauhaus
  2.    Siouxsie & The Banshees
  3.    The Cure
  4.    Christian Death
  5.    Joy Division
  6.    45 Grave
  7.    Alien Sex Fiend
Just select the correct answers among the proposed
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Dogs In Trees – Pióra Mew

Dogs In Trees - Pióra MewDogs In Trees jest projektem Pawła Goździewicza z Trójmiasta a „Pióra Mew” to jego debiutancki longplay, w całości skomponowany, napisany, nagrany i wyprodukowany włącznie z artworkiem samodzielnie przez artystę.

Paweł jest obecny na scenie od kilku lat i odpowiednio w 2013 i 2014 roku wypuszczał pod „psim” szyldem kolejne ep-ki, które zresztą po części są składowymi opisywanego albumu. Po przesłuchaniu zebranego materiału mam mieszane uczucia. Technicznie wszystko brzmi w porządku ale niespieszna dynamika utworów, której Dogs In Trees trzyma się bardzo konsekwentnie powoduje, że projekt osadzony jest w hermetycznych ramach i to nie wróży zbyt dobrze.

Muzyka jest ciekawa, ambitna, nieco trudna w odbiorze ale intelektualnie na wysokim poziomie; stylistyka z elementami industrialu, darkwave, ambientu, synth-popu intryguje ale tempo zniechęca do dłuższej przygody. Brakuje mi więcej utworów w stylu „Holes”, które brzmi hipnotycznie i posiada lepszą, bardziej post-punkową motorykę. Z drugiej strony mamy do czynienia z dużym niezdecydowaniem –  nazwa zespołu jest po angielsku, tytuł płyty po polsku, podobnie z częścią tekstów ale debiutantowi można to wybaczyć tym bardziej, że to kompilacja nagrań z różnych lat.

W tle pogrywają echa Project Pitchfork (wokale np. w „Seabed”, „Teraz I Jutro”, „Holes”), Made in Poland („Like+As+If”) i 1984 („Enough”, „Usf”), Kate Bush (bębny w „Teraz I Jutro”) i nieodżałowanego God’s Own Medicine („Unless”).

W związku z tym, że inne polskie projekty Dark Independent stawiają wyżej poprzeczkę to chciałbym następnym razem posłuchać Dogs In Trees w lepszej formie. Niedawno pisałem o udanej próbie solowej działalności Voida w Undertheskin a w tym wypadku ciekaw jestem kolaboracji z innymi muzykami, którzy mogliby wnieść do twórczości Pawła nieco więcej życia. I właśnie tego mu życzę a pierwszą jutrzenką niech będzie współpraca z Arkiem Książczą . Pierwsze psy za płoty już za nimi. Na koniec chciałbym wspomnieć, że brawa należą się Alchera Visions za bardzo ładne wydanie płyty. W mojej ocenie 6/10.

chesnokov

Dogs In Trees – „Pióra Mew” – Alchera Visions 2015

O Autorze

Podobne posty

Komentarze