Zarejestruj się

Please answer the following question

Which bands recorded songs: "Bela Lugosi's Dead" and "Love Will Tear Us Apart"?

  1.    Alien Sex Fiend
  2.    45 Grave
  3.    The Cure
  4.    Christian Death
  5.    Joy Division
  6.    Bauhaus
  7.    Siouxsie & The Banshees
Just select the correct answers among the proposed
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Black Arcade – Transhuman

Black Arcade - Transhuman

Black Arcade to jednoosobowy projekt ze Lexington (Stany Zjednoczone), którego debiutancki longplay ukazał się 30 września i… Już sama zbieżność jego tytułu (Transhuman) z tytułem płyty, cenionej także w Polsce, grupy Ash Code (Posthuman, luty 2016) może również sugerować połączenie stylistyczne. Ta sugestia sprawdza się w pełni – kto lubi Ash Code, ten zasmakuje w nagraniach Black Arcade.

Nie ma tu jednak metody „kopiuj – wklej”. Black Arcade powołuje własną estetykę brzmienia, mimo iż złożoną z podobnych do Ash Code składników oraz zbliżonej ich ekspozycji w nagraniach. Świetne partie gitary basowej (wyróżnik muzyki Black Arcade), subtelnie dozowany (choć wyrazisty) synth, melancholijny męski wokal – oto elementy, które komponują się we wnętrzu Transhuman w melodyjną całość. Właśnie! Ta płyta zdecydowanie trafi w gusta odbiorców ceniących zgrabną melodię; aby jednak nie było zbyt lekko i trywialnie, to album w najlepszych momentach osiąga też rejestry mogące kojarzyć się z gothgaze w interpretacji Veil Of Light.

Te połączenia rozpisane zostały na dziesięć utworów o zdecydowanie refleksyjnym (nieco nawet balladowym) wyrazie – i tu właśnie pojawia się „magia” albumu Transhuman. Jego refleksyjność bowiem nie wyklucza energii zawartej w utworach. To dobra interpretacja najnowszej „szkoły” chłodnego grania – łączącej namysł i taneczność w spójnej muzycznej całości.

„Killerem” płyty jest utwór „Kissed to Kill”. Oprócz niego faworyzuję: „Shadows of the Sun”, rytmiczny „Swvered Lies”, „Mausolea”, oraz pełną wewnętrznych emocji, chłodną balladę „Mechanical Soul”.

Album do wysłuchania i nabycia (kaseta magnetofonowa, CD, MP3) na stronie Black Arcade w serwisie Bandcamp.

Black Arcade – Facebook

O Autorze

Wave △ Press & Transmission / Transmisja (In Club Radio Peru).

Podobne posty

Komentarze