Zarejestruj się

Please answer the following question

Which bands recorded songs: "Bela Lugosi's Dead" and "Love Will Tear Us Apart"?

  1.    Bauhaus
  2.    Siouxsie & The Banshees
  3.    45 Grave
  4.    Christian Death
  5.    The Cure
  6.    Alien Sex Fiend
  7.    Joy Division
Just select the correct answers among the proposed
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Black Arcade – Transhuman

Black Arcade - Transhuman

Black Arcade to jednoosobowy projekt ze Lexington (Stany Zjednoczone), którego debiutancki longplay ukazał się 30 września i… Już sama zbieżność jego tytułu (Transhuman) z tytułem płyty, cenionej także w Polsce, grupy Ash Code (Posthuman, luty 2016) może również sugerować połączenie stylistyczne. Ta sugestia sprawdza się w pełni – kto lubi Ash Code, ten zasmakuje w nagraniach Black Arcade.

Nie ma tu jednak metody „kopiuj – wklej”. Black Arcade powołuje własną estetykę brzmienia, mimo iż złożoną z podobnych do Ash Code składników oraz zbliżonej ich ekspozycji w nagraniach. Świetne partie gitary basowej (wyróżnik muzyki Black Arcade), subtelnie dozowany (choć wyrazisty) synth, melancholijny męski wokal – oto elementy, które komponują się we wnętrzu Transhuman w melodyjną całość. Właśnie! Ta płyta zdecydowanie trafi w gusta odbiorców ceniących zgrabną melodię; aby jednak nie było zbyt lekko i trywialnie, to album w najlepszych momentach osiąga też rejestry mogące kojarzyć się z gothgaze w interpretacji Veil Of Light.

Te połączenia rozpisane zostały na dziesięć utworów o zdecydowanie refleksyjnym (nieco nawet balladowym) wyrazie – i tu właśnie pojawia się „magia” albumu Transhuman. Jego refleksyjność bowiem nie wyklucza energii zawartej w utworach. To dobra interpretacja najnowszej „szkoły” chłodnego grania – łączącej namysł i taneczność w spójnej muzycznej całości.

„Killerem” płyty jest utwór „Kissed to Kill”. Oprócz niego faworyzuję: „Shadows of the Sun”, rytmiczny „Swvered Lies”, „Mausolea”, oraz pełną wewnętrznych emocji, chłodną balladę „Mechanical Soul”.

Album do wysłuchania i nabycia (kaseta magnetofonowa, CD, MP3) na stronie Black Arcade w serwisie Bandcamp.

Black Arcade – Facebook

O Autorze

Wave △ Press & Transmission / Transmisja (In Club Radio Peru).

Podobne posty

Komentarze