Zarejestruj się

Please answer the following question

Which bands recorded songs: "Bela Lugosi's Dead" and "Love Will Tear Us Apart"?

  1.    Bauhaus
  2.    Siouxsie & The Banshees
  3.    The Cure
  4.    Joy Division
  5.    45 Grave
  6.    Christian Death
  7.    Alien Sex Fiend
Just select the correct answers among the proposed
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Turbonegro – Never Is Forever

Turbonegro - Never Is ForeverPo dwóch latach od wiekopomnego debiutu przyszła pora na nowy album Turboczarnuchów. Zespół zmienia w międzyczasie wokalistę i w ten sposób posadę krzykacza obejmuje Hank von Helvete, który zajmie tę pozycję już na stałe, wprowadzając przy okazji kolejną niezdrową dawkę perwersji i obleśnego scenicznego show.

W porównaniu do debiutu mamy tu trochę zmian, kompozycje zyskały trochę ogłady, stały się bardziej melodyjne i urozmaicone – gdzieniegdzie pojawiają się gitary akustyczne, chórki, jest funkowy wstęp do „Übermensch” i tak dalej. Dostajemy również doskonałą parodię grunge’u w „(He’s a) grunge whore” – tak, jest to utwór o Kurcie Cobainie, który jeszcze wówczas żył, a w którym to utworze Turbonegro przepowiedzieli jego samobójczą śmierć (!!!). Na szczególną uwagę zasługują też m.in. „Pain in der Arsch, pocket full of cash” (podobno oparty na autentycznych przeżyciach wokalisty, zgadnijcie o czym opowiada) i przebojowy „Oslo bloodbath pt. III”.

Szkoda, że zespół podczas występów na żywo koncentruje się głównie na nowszych nagraniach i od kilku lat konsekwentnie omija kawałki z pierwszych dwóch płyt. Warto jednak znać te kompozycje, by zobaczyć, jak kształtowała się muzyczna ewolucja tej wyjątkowej bandy szaleńców.

Turbonegro – „Never Is Forever” – Bitzcore 1999 (reedycja)

O Autorze

Podobne posty

Komentarze