Zarejestruj się

Please answer the following question

Which bands recorded songs: "Bela Lugosi's Dead" and "Love Will Tear Us Apart"?

  1.    Siouxsie & The Banshees
  2.    45 Grave
  3.    The Cure
  4.    Alien Sex Fiend
  5.    Joy Division
  6.    Bauhaus
  7.    Christian Death
Just select the correct answers among the proposed
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Trash Groove Girls – Vol 1. Arbeit, Sport Und Spiel

Trash Groove Girls - Vol 1. Arbeit, Sport Und SpielTrash Groove Girls to niemieckie trio działające w połowie lat osiemdziesiątych, które tworzyli: Katinka Päkel (wokal), Simone Stepputat (gitara) i Barbara Matzner (keyboard). Projekt wydał jeden album długogrający, jedną EP-kę i dwa single. Nazwa grupy jest dojść tajemnicza, choć można w pewien sposób odnieść ją do muzyki, jaką grała trójka Niemców – energicznej, pulsującej i zadziornej.

“Vol 1. Arbeit, Sport und Spiel” przepełniona jest soczystą elektroniką i pulsującym beatem. Jest transująca i lekko hipnotyczna, co nie znaczy, że nudna i monotonna. Rytm jest szybki, momentami dość agresywny. Całość jest płynna i bardzo przestrzenna. W prawie każdym nagraniu słychać “zadziora”, o którym wspomniałam wyżej – utwór “Trash Beat” prowadzony jest przez niepokojące klawisze, tworzące pełną napięcia atmosferę, z kolei w nagraniu “Gimmie Gimmie” pojawia się ciekawy gitarowy motyw, dzięki któremu kawałek wypada bardzo rock’n’rollowo. Nie da się jednak ukryć, że cała płyta oparta jest przede wszystkim na dźwiękach wydobywanych z syntezatorów. Warto wspomnieć też o partiach wokalnych – momentami można odnieść wrażenie, jakby utwory śpiewane były od niechcenia, chociaż, wbrew pozorom, jest to atutem krążka. Dzięki temu każda z sześciu pozycji brzmi naturalnie, nie brak im dynamizmu i – co najważniejsze – słucha się ich lekko i przyjemnie. Mogę jedynie mniemać, że właśnie takie było zamierzenie Trash Groove Girls – aby muzyka i śpiew tworzyły nierozłączną całość i, aby żaden z tych czynników nie wystawał ponad inne. Trochę smaczku dodają też teksty – np. warstwa liryczna tytułowego “Arbeit Sport und Spiel” jest bezkompromisowa, kontrowersyjna i z pewnością przykuje uwagę słuchacza.

Trash Groove Girls to projekt, który za pomocą bardzo prostego instrumentarium tworzy naprawdę ciekawą i wpadającą w ucho muzykę. Słychać, że projekt bawił się podczas nagrywania krążka i sprawiało mu to ogromną przyjemność. Nie jest to oczywiście twórczość odkrywcza i nowatorska – niektórym zapewne skojarzy się z Kraftwerkiem – ale warto się z nią zapoznać i dać się porwać ciekawym beat’om.

Trash Groove Girls – „Vol 1. Arbeit, Sport Und Spiel” – What’s So Funny About 1986

O Autorze

Podobne posty

Komentarze