Zarejestruj się

Please answer the following question

Which bands recorded songs: "Bela Lugosi's Dead" and "Love Will Tear Us Apart"?

  1.    Bauhaus
  2.    Siouxsie & The Banshees
  3.    45 Grave
  4.    Christian Death
  5.    Joy Division
  6.    Alien Sex Fiend
  7.    The Cure
Just select the correct answers among the proposed
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Television Personalities – And Don’t the Kids Just Love It

Television Personalities - And Don't the Kids Just Love ItTelevision Personalities to angielska grupa post punkowa, której początki sięgają lat 70-tych minionego stulecia – w 1978 roku ukazał się jej pierwszy singiel, zatytułowany “14th Floor/Oxford Street W1″. Trzy lata później światło dziennie ujrzał oficjalny longplay – “And Don’t The Kids Just Love It”, moim zdaniem najlepsza pozycja w karierze projektu.

Muzyka zawarta na płycie to przede wszystkim surowe, gitarowe granie i chwytliwe, wpadające w ucho melodie – utwory nie są zbyt rozbudowane, idealnie nadają się do nucenia. Nie znaczy to jednak, że zawartość “And Don’t The Kids Just Love It” jest infantylna – świetnie wypadają tu akustyczne gitary, których tempo momentami jest naprawdę zawrotnie, chociażby w “Silly Girl”. Wspomniany kawałek jest najprostszy i jednocześnie najlepszy na krążku – wokal jest nieco zachrypnięty, a tekst wręcz wykrzyczany. Stary schemat “zwrotka, refren, zwrotka” pasuje tu idealnie. Następny utwór nie jest już tak dynamiczny – gitary wybrzmiewają jakby w tle, a wokalu prawie wcale nie słychać. Melodia zdecydowanie potrafi zaczarować. Na albumie nie brakuje także różnych udziwnień, jak np. ćwierkanie ptaków w “I Know Where Syd Barrett Lives”, które tworzy atmosferę prawdziwej sielanki, zburzonej w ostatnich sekundach nieoczekiwanym “Oh, shut up!”. Kawałek jest też doskonałym przykładem na to, jak bardzo Dan Treacy lubi poruszać w swoich tekstach tematy dotyczące popkultury. Na płycie słychać również urokliwe trzeszczenie, bardzo charakterystyczne dla płyt nagranych w tamtych czasach, co nie zmienia faktu, że “And Don’t The Kids Just Love It” nawet po prawie trzydziestu latach brzmi świeżo i soczyście.

To, co tak bardzo charakteryzuje dokonania Television Personalities to autentyczność, energia i dystans do własnej twórczości – niektóre pozycje sprawiają wrażenie nagranych całkiem spontanicznie. Młode kapele grające zarówno punk, jak i indie mogą czerpać od niej pełnymi garściami.

Television Personalities – „And Don’t the Kids Just Love It” – Rough Trade Records 1981

O Autorze

Podobne posty

Komentarze