Zarejestruj się

Please answer the following question

Which bands recorded songs: "Bela Lugosi's Dead" and "Love Will Tear Us Apart"?

  1.    Bauhaus
  2.    Siouxsie & The Banshees
  3.    The Cure
  4.    Joy Division
  5.    45 Grave
  6.    Alien Sex Fiend
  7.    Christian Death
Just select the correct answers among the proposed
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

T-Virus – Horror Thir13teen

T-Virus - Horror Thir13teenPo zobaczeniu prasówki na temat tego albumu trochę się przestraszyłem – wynikało z niej bowiem, że T-Virus gra muzykę, która spodobać się może fanom nie tylko Misfits, Social Distortion czy Turbonegro, ale również miłośnikom popularnych cieniasów z HIM, The 69 Eyes czy nawet Rammstein. Powiało grozą, ale po przesłuchaniu albumu wynikać może co najwyżej, że był to najzwyklejszy w świecie chwyt marketingowy. Odetchnąłem więc z ulgą.

Muzyka tych pięciu Szwedów to mocno melodyjny horror-punk, który szczęśliwie nie zawiera żadnych wieśniackich, popowo-metalowych zagrywek a’la wspomniany powyżej HIM. Zamiast tego mamy wyraźne inspiracje korzennym rock’n’rollem (takie np. „Horror night” brzmi niczym żywcem ukradzione młodemu Elvisowi), zagranym umiejętnie i z wyczuciem. Wszystko wzbogacone fajnymi klawiszami, które nieco łagodzą brzmienie zespołu, ale i dodają mu oryginalności, o której niestety pomarzyć mogą jedynie kolejne niemieckie i amerykańskie klony Misfits. Całość oczywiście na najwyższym poziomie technicznym, wykonawczym i brzmieniowym, co w Szwecji jest normą. Tekstowo – horror-punkowa sztampa, ale czego można spodziewać się po zespole, który nazwę bierze od wirusa gnębiącego ludzkość w serii Resident Evil? Kawałek oddający hołd temu cyklowi gier i filmów zresztą też się na „Horror Thir13teen” znajduje.

Fajna płyta, która w dobie niemal kompletnego braku oryginalności w horror-punku pokazuje, że można do tego gatunku wnieść coś świeżego. Na koncercie pewnie porywają do tańca całą salę.

T-Virus – „Horror Thir13teen” – Blood and Guts Records 2005

O Autorze

Podobne posty

Komentarze