Zarejestruj się

Please answer the following question

Which bands recorded songs: "Bela Lugosi's Dead" and "Love Will Tear Us Apart"?

  1.    Siouxsie & The Banshees
  2.    Alien Sex Fiend
  3.    45 Grave
  4.    Joy Division
  5.    Bauhaus
  6.    Christian Death
  7.    The Cure
Just select the correct answers among the proposed
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Parálisis Permanente – Quiero Ser Santa

Parálisis Permanente - Quiero Ser SantaParálisis Permanente to legenda. Dla Hiszpanów taka sama, jak dla nas… Wybaczcie, trochę się zapędziłem, bo tu nie ma porównania. Ten pochodzący z Madrytu zespół działał tylko przez trzy lata, od 1981 do 1983 roku. Były to jednak trzy szalone lata, a wpływ ówczesnej działalności zespołu widać gołym okiem także dziś i to nie tylko w twórczości zespołów z Półwyspu Iberyjskiego, ale i choćby naszego śp. Miguel & The Living Dead (którzy, nawiasem mówiąc, czasem nawet grywali cover Parálisis Permanente).

„Quiero ser santa” to czteroutworowa EP-ka, na której znajdują się utwory o kompletnie nic mi nie mówiących tytułach: „Unidos”, „Yo no”, „Quiero ser santa” oraz „Un día en Texas”. Każdy z nich to dynamiczny hicior, w którym czuć punkową energię (pomyślicie o The Clash) wzbogaconą charakterystycznym klimatem typowym dla taniego horroru. Tekstów nie rozumiem w ogóle, ale mam powody by przypuszczać, że są to zaangażowane liryki o typowych społecznych problemach – wilkołakach, wampirach, zombich i seryjnych mordercach.

Ta płyta to klasyk i jeśli lubisz chociażby Naughty Zombies, to warto poznać ich protoplastów – zespół, bez którego mogliby dziś w ogóle nie istnieć. Kawał historii pokazujący, jak kreatywnym nurtem był i wciąż może być deathrock. Warto to wziąć pod uwagę, gdy na fali powrotu popularności gatunku wypływa coraz więcej zespołów-klonów, których jedynym atutem bywają jedynie podarte pończochy i kolorowe irokezy.

Parálisis Permanente – „Quiero Ser Santa” (EP) – Tres Cipreses 1982

O Autorze

Podobne posty

Komentarze