Mikrofony Kaniony – Mikrofony Kaniony

Ukazała się nowa płyta z serii „Muzyka z Jarocina„, tym razem wytwórnia W Moich Oczach wzięła na warsztat zespół Mikrofony Kaniony.

Mikrofony Kaniony – to jeden z najbardziej oryginalnych i zarazem kultowych zespołów alternatywnych lat 80-tych, założony w 1983 roku w Lubinie, laureat Jarocina 1986 – z dnia na dzień stał się symbolem nowych muzycznych dźwięków płynących z Jarocina na cały kraj ? idealnie oddającym stan ducha młodych ludzi coraz wyraźniej dostrzegających codzienne absurdy socjalistycznej rzeczywistości. Niecodzienne instrumentarium i niezwykłe poczucie humoru sprawiły, że nagrania zespołu do dzisiaj krążą pomiędzy fanami muzyki z tamtego okresu.

Wydanie przygotowane przez wytwórnie W Moich Oczach zawiera: sesję nagraniową w stylu Briana Eno z piwnicy w Lubinie, koncert w Jarocinie z roku 1986, bonus ze studia radiowego w Częstochowie oraz 60-stronnicowa książeczka w której znajdziemy historię zespołu, komplet tekstów utworów, rozmowy z muzykami, przyjaciółmi i uczestnikami polskiego życia muzycznego połowy lat 80-tych.

www.wmoichoczach.com.pl