La Santé – Poulave

La Santé to polski projekt tworzący muzykę będącą mieszanką takich stylów jak klasyczny EBM, minimal-wave i coldwave. Jego debiutancki album „Poulave” ukaże się 18-ego marca nakładem Halotan Records. Płyta jest w całości polskojęzyczna i zawiera 12 utworów.

La Santé to projekt Andree Vdb, Polaka mieszkającego w Szwecji. W latach 90-tych Andree współtworzył DHM – jeden z ciekawszych polskich zespołów post-punkowych. Jako źródło inspiracji wymienia on takie zespoły jak D.A.F., The Mission, czy Killing Joke – co w różnym natężeniu słychać w jego obecnej twórczości. La Santé kontynuuje dokonania oldschoolowej elektroniki i prezentuje współczesną jej odmianę. „Poulave” to surowa elektroniczna muzyka i oszczędne teksty w języku polskim. Tytuł płyty to ukryty polski akcent – „Poulave” to po francusku Puławy – miejsce skąd pochodzi artysta.

Miła niespodzianka: Halotan Records przygotowali przedpremierowy download całej płyty. Dostępny jest on wyłącznie dla facebookowych fanów strony labelu, ale wystarczy „polubić” stronę żeby uzyskać dostęp już teraz. Tutaj można przesłuchać materiał i uzyskać przedpremierowy download: link. Fizyczne CD będzie można kupić pod tym samym adresem począwszy od dnia premiery.

www.halotan.net