Zarejestruj się

Please answer the following question

Which bands recorded songs: "Bela Lugosi's Dead" and "Love Will Tear Us Apart"?

  1.    Siouxsie & The Banshees
  2.    Alien Sex Fiend
  3.    The Cure
  4.    45 Grave
  5.    Christian Death
  6.    Joy Division
  7.    Bauhaus
Just select the correct answers among the proposed
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

La Santé – Electroff

La Santé - Electroff19 września światło dzienne ujrzała kolejna płyta projektu La Santé zatytułowana „Electroff”. Na płycie znalazło się 12 kawałków utrzymanych w charakterystycznym dla Andre van der Berga klimacie. Nowa płyta nie ukazała się jednak od razu na krążku. Muzyk zdecydował się udostępnić ją najpierw w wersji elektronicznej. Muzyk po krótkiej, bo zaledwie półtorarocznej, ale intensywnej współpracy rozstał się z wydawcą – Halotan Records i postanowił spróbować swych sił sam. „Nigdy tego nie robiłem w ten sposób, więc dopiero się uczę, ale wierzę, w to, że to się uda. Wypuszczam płytę różnymi kanałami do ludzi mając nadzieję, że w ten sposób zbiorę fundusze na regularne jej wydanie na krążku. Nie muszę chyba mówić, że marzy mi się winyl, ale zobaczymy jak to będzie. Jestem na początku tej drogi i zupełnie nie wiem do czego mnie doprowadzi. Jakby co pracuję nad materiałem na kolejną już płytę, więc mam nadzieję, że któraś z nich doczeka analogowego krążka.

La Santé to jednoosobowy projekt, który powstał w Szwecji, w styczniu 2012 roku. Wykrystalizował się w głowie Andree van Berga po eksperymentach z AVDB, Psychokinetic czy Muezin. Warto również dodać, że muzyk wywodzi się z formacji DHM, która rozpoczynała swą działalność w Puławach, w latach 80′.

Grałem w DHM, w pierwszym składzie, do 1991 roku, ale DHM to zupełnie inne rejony muzyczne. Potem miałem długą przerwę w graniu i nawet nie myślałem, że do tego wrócę, ale zawsze kołatało się coś w głowie i grało… I nie ma tu żadnej ukrytej filozofii czy mistycznego przekazu – moja muzyka i teksty, to moje stany świadomości opowiedziane w taki sposób jak sam tego chcę.” – opowiada Andre.

La Santé ma na swoim koncie dwie płyty długogrające: „Poulave” i „Chleb Z Kokainą” oraz EPkę „Vananaba”.

W ten sposób artysta planuje zebrać fundusze na wydanie limitowanej wersji CD tego materiału. Całą pracą nad płytą zajął się sam Andre – w przypadku tego krążka również i grafiką. Jest jednak jedna rzecz, którą sam się nie zajął, albowiem powierzył ją agencji. Promocja płyty. W sierpniu tego roku muzyk nawiązał współpracę z Agencją Chaorder, która zajmuje się takimi zespołami jak 1984, Wańka Wstańka, czy też Szepty I Krzyki. Przez co muzyk nie wyklucza koncertów, których dotychczas nie grał. „Prawdę mówiąc ciągnie mnie, by jeszcze stanąć na scenie. A do tego zagrać w dobrym towarzystwie np. 1984 czy Made in Poland. Ogromnie bym chciał. Mam jednak do załatwienia wcześniej kilka spraw. Jak z tym się uporam – nigdy nie mówię „nigdy”, więc kto wie…

Płyta „Electroff” ukazała się na platformach: Deezer.com, Amazon.com oraz Itunes

O Autorze

Podobne posty

Komentarze