Zarejestruj się

Please answer the following question

Which bands recorded songs: "Bela Lugosi's Dead" and "Love Will Tear Us Apart"?

  1.    Siouxsie & The Banshees
  2.    Joy Division
  3.    The Cure
  4.    Alien Sex Fiend
  5.    45 Grave
  6.    Christian Death
  7.    Bauhaus
Just select the correct answers among the proposed
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Kutna Hora – Obsession, Faith, Perseverance

Kutna Hora - Obsession, Faith, PerseveranceKutná Hora – stolica powiatu Kutná Hora w kraju środkowoczeskim, w Czechach w odległości ok. 65 km od Pragi.

Kutna Hora – zespół z Argentyny poruszający się w klimatach neofolku, ambientu i darkwave z wyraźnymi wpływami europejskiej muzyki dawnej (sakralnej, ludowej, dworskiej). Ich druga płyta „Obsession, Faith, Perseverance” to 13 całkiem sprawnie zagranych i zrealizowanych kompozycji. Niestety słuchając Kutna Hora docenia się tylko inspiracje a nie autorską działalność.

Pierwszy utwór „Our Lady Of Siedlec” jest jedynym interesującym (obiecującym!) i wartym wspomnienia. Mroczno-ambientowy klimat, jakieś krzyki w ciemności (“Go home, in peace, I’ve seen enough blood, but if you want more, I can’t stop you.”), kościelne dzwony, chóry, ciekawa motoryka. Wiadomo, że to wszystko już było ale, o dziwo, nadal potrafi sprawić przyjemność. Powiem wręcz, że początek płyty zapowiada zupełnie co innego niż usłyszymy dalej. Po chwili zostajemy zawiedzeni i z niczym. Dalej jest co raz gorzej, muzyka zaczyna być zdecydowanie harcerska. Na pierwszy plan wychodzą gitara akustyczna i wokal. I tak już do końca płyty. Przed oczami pojawiają się niedomyci harcerze i katolicko rozmodlone harcerki z menażkami + druh Boruch czyli typowy wieczór przy ognisku. Sytuacji nie poprawiają pojawiające się tu i ówdzie skrzypeczki, klawisze, mroczne szepty i inkantacje a nawet sitar.

Po wykonawcach z Argentyny spodziewałbym się raczej czegoś innego, czegoś „stamtąd” bo Europę to mam, za przeproszeniem, wszędzie wokół. Także nie polecam. Jest tyle o wiele lepszych wykonawców tego gatunku, nie wspominając o praszczurach sceny, że Kutna Hora można sobie spokojnie darować.

Kutna Hora – „Obsession, Faith, Perseverance” – Ars Musica Diffundere / Black Rain 2007

O Autorze

Podobne posty

Komentarze