Zarejestruj się

Please answer the following question

Which bands recorded songs: "Bela Lugosi's Dead" and "Love Will Tear Us Apart"?

  1.    Siouxsie & The Banshees
  2.    45 Grave
  3.    Christian Death
  4.    The Cure
  5.    Bauhaus
  6.    Alien Sex Fiend
  7.    Joy Division
Just select the correct answers among the proposed
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

DK Postoronnih – DK Postoronnih

Debiutancka płyta duetu DK Postoronnih (wcześniej występującego jako trio) z Sankt Petersburga założonego przez członków dawnej rosyjskiej sceny gotyckiej związanych wcześniej z takimi zespołami jak Kultura Rany (Культура Раны), Breathing Of Bones, Eurydice BA2o37 (Эвридика ВА2о37). Mogę powiedzieć że album DK Postoronnih (ДК Посторонних – w tłumaczeniu – Dom Kultury Obcych) brzmi jak She Past Away (Lebanon Hanover, Cold Comfort, Supernova 1006 – do wyboru) wymieszane z rosyjskimi nowofalowymi zespołami takimi jak Ijulskie Dni (Июльские Дни), Czernaya Rechka (Черная Речка), More Yasnosti (Море Ясности), Nauchnyy Sotrudnik (Научный Сотрудник) itd. Bez wątpienia odszukacie również ducha wczesnego The Cure z okresu albumu «Pornography» oraz mocnego wpływu zespołów synth-punkowych takich jak Human Puppets i The Exetix.

Słuchając tego 30 minutowego materiału byłem naprawdę zadowolony z tradycyjnego egzystencjalizmu w liryce i klimatu (które są dobrze przystosowane do młodej publiki w Rosji), dobrze zbalansowanego współczesnym coldwavem, zapętlonymi i ascetycznymi partiami syntezatora, prostymi ale stosownymi gitarami, wygłuszonym i przyjemnym wokalem członka jednego z pierwszych rosyjskich deathrockowych zespołów.

Dla odnotownia – DK Postoronnih naśladuje starszych kolegów z rosyjskiej sceny gotyckiej (Breathing Of Bones, Grotesque Sexuality, Salome’s Dance, Death Formation), którzy preferują śpiewać w dwóch językach. Goście z tej kapeli włączyli do swojego materiału dwa oryginalne utwory po angielsku – «Dead Man’s Curve» i «Midnight Waltz» oraz cover utworu mało znanego francuskiego coldwavowego zespołu Art Remains Tangible o nazwie «T.V.Nut». Ale moim zdaniem najlepsze są utwory po rosyjsku: «Буто Костей» («Butoh Of Bones») oraz «Прогулка» («Walk»).

Podsumowując trzeba powiedzieć że faceci nagrali bardzo świeży i mocny materiał, więc mogą odnaleźć się nie tylko na rosyjskiej scenie post-punkowej, ale także poza granicami kraju.

Uwagę przyciąga również świetna okładka z Dalem Cooperem i cegła spadającą jemu prosto na głowę – to chyba był nie dobry czas, aby opuścić Czarną Chatę.

DK Postoronnih – „DK Postoronnih” – 2017

www.dkpostoronnih.bandcamp.com/releases

O Autorze

Podobne posty

Komentarze