Zarejestruj się

Please answer the following question

Which bands recorded songs: "Bela Lugosi's Dead" and "Love Will Tear Us Apart"?

  1.    Bauhaus
  2.    Christian Death
  3.    Alien Sex Fiend
  4.    Joy Division
  5.    45 Grave
  6.    The Cure
  7.    Siouxsie & The Banshees
Just select the correct answers among the proposed
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Der Himmel Über Berlin – Shadowdancers

Der Himmel Über Berlin ‎- ShadowdancerNowy album Der Himmel Über Berlin – „Shadowdancers” to prawdziwe zaskoczenie dla tych którzy znali zespół z wcześniejszych nagrań – o ile ich wydany w 2012 roku debiutancki krążek „Memories Never Fade” był osadzony w zdecydowanie bardziej gotycko-rockowym klimacie, do złudzenia przypominającym wyspiarskie ikony tego gatunku, to teraz mamy do czynienia z prawdziwie rozjuszoną bestią!

Cieszy mnie fakt że zespół nie ugrzązł w jednym miejscu i tak zdecydowanie w ciągu dwóch lat od wydania debiutu rozwinął się muzycznie nie spoczywając na laurach, jedną z istotnych zmian jest postać nowego wokalisty – Teeno Vespera, ten gość wie co to znaczy rządzić i dzielić, wniósł też sporo pozytywnej energii do Der Himmel Über Berlin.

Gdy odpaliłem po raz pierwszy album „Shadowdancers” pomyślałem że pomyliłem płyty i że to nie jest Der Himmel Über Berlin – pierwsze trzy utwory to prawdziwe petardy – szybkie, drapieżne, miotające się niczym dzikie zwierze które właśnie wpadło w potrzask i szczerzy kły gotując się do walki. Brzmienie zespołu na „Shadowdancers” w porównaniu do ich debiutu jest cięższe i ostrzejsze, ocierające się momentami wyraźniej o surowiznę deathrocka niż sztywne ramy gothic-rocka. Wraz z każdym kolejnym utworem robi się coraz bardziej nastrojowo, zatapiamy się jeszcze głębiej w mroku, włosi doskonale wiedzą jak oczarować swymi onirycznymi opowieściami słuchacza i sprawić aby poczuł dreszcze na swych plecach, przy tym aby podgrzać nastrój kapela co chwilę atakują nas gitarowymi skowytami, nie brak tutaj melodyjnych „pajęczynek” w stylu znanym z debiutu. Panowie nie boją się eksperymentować, lubią się bawić brzmieniem – chwała im za to!

Shadowdancers” to nastrojowy, bardzo oryginalny album pełen niespodzianek, na którym gdzieś tam daleko w tle usłyszeć można echa lat 80′ – jeśli ktoś będzie bardzo chciał doszuka się tutaj zarówno odrobiny Christian Death i Shadow Project jak i też „pornograficznego” The Cure. Gothic-rock w wykonaniu Der Himmel Über Berlin jak najbardziej mi się podoba – oby było więcej takich zespołów!

Der Himmel Über Berlin – „Shadowdancers” – Der Himmel Über Berlin 2014

O Autorze

woodraf
redaktor naczelny

Podobne posty

Komentarze