Zarejestruj się

Please answer the following question

Which bands recorded songs: "Bela Lugosi's Dead" and "Love Will Tear Us Apart"?

  1.    Siouxsie & The Banshees
  2.    Christian Death
  3.    Alien Sex Fiend
  4.    Bauhaus
  5.    45 Grave
  6.    Joy Division
  7.    The Cure
Just select the correct answers among the proposed
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Der Himmel Über Berlin – Shadowdancers

Der Himmel Über Berlin ‎- ShadowdancerNowy album Der Himmel Über Berlin – „Shadowdancers” to prawdziwe zaskoczenie dla tych którzy znali zespół z wcześniejszych nagrań – o ile ich wydany w 2012 roku debiutancki krążek „Memories Never Fade” był osadzony w zdecydowanie bardziej gotycko-rockowym klimacie, do złudzenia przypominającym wyspiarskie ikony tego gatunku, to teraz mamy do czynienia z prawdziwie rozjuszoną bestią!

Cieszy mnie fakt że zespół nie ugrzązł w jednym miejscu i tak zdecydowanie w ciągu dwóch lat od wydania debiutu rozwinął się muzycznie nie spoczywając na laurach, jedną z istotnych zmian jest postać nowego wokalisty – Teeno Vespera, ten gość wie co to znaczy rządzić i dzielić, wniósł też sporo pozytywnej energii do Der Himmel Über Berlin.

Gdy odpaliłem po raz pierwszy album „Shadowdancers” pomyślałem że pomyliłem płyty i że to nie jest Der Himmel Über Berlin – pierwsze trzy utwory to prawdziwe petardy – szybkie, drapieżne, miotające się niczym dzikie zwierze które właśnie wpadło w potrzask i szczerzy kły gotując się do walki. Brzmienie zespołu na „Shadowdancers” w porównaniu do ich debiutu jest cięższe i ostrzejsze, ocierające się momentami wyraźniej o surowiznę deathrocka niż sztywne ramy gothic-rocka. Wraz z każdym kolejnym utworem robi się coraz bardziej nastrojowo, zatapiamy się jeszcze głębiej w mroku, włosi doskonale wiedzą jak oczarować swymi onirycznymi opowieściami słuchacza i sprawić aby poczuł dreszcze na swych plecach, przy tym aby podgrzać nastrój kapela co chwilę atakują nas gitarowymi skowytami, nie brak tutaj melodyjnych „pajęczynek” w stylu znanym z debiutu. Panowie nie boją się eksperymentować, lubią się bawić brzmieniem – chwała im za to!

Shadowdancers” to nastrojowy, bardzo oryginalny album pełen niespodzianek, na którym gdzieś tam daleko w tle usłyszeć można echa lat 80′ – jeśli ktoś będzie bardzo chciał doszuka się tutaj zarówno odrobiny Christian Death i Shadow Project jak i też „pornograficznego” The Cure. Gothic-rock w wykonaniu Der Himmel Über Berlin jak najbardziej mi się podoba – oby było więcej takich zespołów!

Der Himmel Über Berlin – „Shadowdancers” – Der Himmel Über Berlin 2014

O Autorze

woodraf
redaktor naczelny

Podobne posty

Komentarze