Zarejestruj się

Please answer the following question

Which bands recorded songs: "Bela Lugosi's Dead" and "Love Will Tear Us Apart"?

  1.    Siouxsie & The Banshees
  2.    The Cure
  3.    Bauhaus
  4.    45 Grave
  5.    Joy Division
  6.    Christian Death
  7.    Alien Sex Fiend
Just select the correct answers among the proposed
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Demian Clav – Adrift (Ten Years Before Scardanelli)

Demian Clav - Adrift (Ten Years Before Scardanelli)Demian Clav to projekt muzyczny który zrodził się w 2006 roku w głowie Dominique’a Clavreaul’a – francuskiego muzyka pochodzącego z Nantes. Aktualnie zespół oprócz Dominique’a współtworzą Jean-Charles Wintrebert oraz Jean-Yves Brard. Najnowszym dziełem francuskich bardów jest album „Adrift (Ten Years Before Scardanelli)„, słowo „dzieło” jest w przypadku tak wyjątkowej i specyficznej muzyki jaką wykonuje Demian Clav chyba najodpowiedniejszym słowem.

Muzykę jaką wykonuje Demian Clav można opisać jako coś z pogranicza mrocznej poezji śpiewanej oraz muzycznej awangardy z elementami kojarzącymi się głównie z muzyką klasyczną – wszystko to dzięki użytemu instrumentarium – nie brak tutaj dźwięku wiolonczeli czy klawesynu obok typowo rockowego zestawu czyli gitary, perkusji i basu – zestawu będącego szczyptą soli poprawiającą smak całości.

Szepty, melodyjne deklamacje, budują delikatny chwytający duszę klimat wraz z każdym dopływającym z głośników dźwiękiem, jednak całość jest podszyta niepokojem, nostalgią i melancholią. Nie ma tutaj mowy o jakimkolwiek natarczywym patosie, całość pachnie prawdziwą sztuką i jest doskonale wyważona. Na krążku usłyszymy teksty śpiewane zarówno w języku angielskim jak i francuskim – taka różnorodność dla mnie osobiście jest dodatkowym atutem.

Adrift (Ten Years Before Scardanelli)” to swego rodzaju koncept album będący podróżą w świat poezji i obłędu niemieckiego poety ery romantyzmu – Friedrich’a Hölderlin’a, a raczej w świat alter ego Hölderlin’a stworzonego przez wyczerpany psychicznie umysł czyli Scardanelli’ego.

Płyta „Adrift (Ten Years Before Scardanelli)” to wspaniała towarzyszka jesiennych wieczorów przy lampce wina – jej miejsce znajduje się na półce pomiędzy albumami Current 93 oraz The Legendary Pink Dots, w końcu nie samym post-punkiem człowiek żyje. Polecam!

Demian Clav – „Adrift (Ten Years Before Scardanelli)” – Yajna Editions 2013

O Autorze

woodraf
redaktor naczelny

Podobne posty

Komentarze