Zarejestruj się

Please answer the following question

Which bands recorded songs: "Bela Lugosi's Dead" and "Love Will Tear Us Apart"?

  1.    Siouxsie & The Banshees
  2.    45 Grave
  3.    Christian Death
  4.    The Cure
  5.    Bauhaus
  6.    Joy Division
  7.    Alien Sex Fiend
Just select the correct answers among the proposed
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Catholic Spit – A Pact With The Devil

Catholic Spit - A Pact With The DevilNie ma co ukrywać, że album grupy Catholic Spit należał do najbardziej oczekiwanych premier muzycznych dark punk / deathrock na zachodnim wybrzeżu Stanów. Po całkowicie wyprzedanym singlu „ I’m Your God Now” przyszedł czas na prezentację pełnego materiału, na który przyszło czekać fanom kilka miesięcy od ukazania się pierwszej wzmianki o przedsprzedaży płyty. Krew się w fanach gotowała, w międzyczasie zespół koncertował, lecz niewiele dystryktem Los Angeles. Przyznacie chyba sami, że poruszyć takim miastem i jego sceną jest niezwykle trudno, szczególnie mając na uwadze dokonania tamtejszych 45 Grave, Christian Death, Super Heroines oraz kultowy klub Release the Bats. Los Angeles to prawdziwa mekka hardcore / punk oraz czarnego grania i chyba trzeba mieć dużo samozaparcia  żeby zwrócić na siebie uwagę za pomocą muzyki. Catholic Spit pochodzą z Ventura, małego miasteczka obok L.A. i im  się to wszystko znakomicie udało.

Na próżno będzie tutaj szukać łatwych melodii. Muzyka pozbawiona zupełnie melancholii, za to pełna obłędu, wciąga w szaleńczy wir makabry i groteski. Zdecydowanym atutem zespołu jest powrót do klasycznego brzmienia, opartym na punkowym zadziorze, który prawie całkowicie oczyszcza muzykę z jakichkolwiek gotyckich inklinacji. Charakterystyczne jest tutaj brzmienie,  oparte na klasycznym rozchwianym „pajęczej” gitarze, oraz psychotyczne jak majaki paranoika klawisze.  Wokalistka śpiewa wysoko i histerycznie, co potęguje duszną atmosferę. Z daleka od romantycznego chałturnictwa, mamy również doskonały ukłon w stronę wczesno-deathrockowych początków Kalifornii w postaci Vox Pop, 45 Grave, The Nuns. Myślę że to bardzo ważne, szczególnie z uwagi na zatarcie w ostatnich latach prawdziwego pazura tej muzyki.

Jedno jest pewne, to nie żadna podróbka tego z czym mieliśmy do czynienia od lat 80 w Kalifornii, lecz jest to dobra kontynuacja tego, co wytyczyli tytani gatunku. Istnieje jednak jeden minus: te 7 utworów to zaledwie ponad 20 minut muzyki i przemykają niczym huragan. Dla mnie trochę mało i pozostawia niedosyt, ale chyba było takie założenie. To kolejny haczyk zespołu na który dałem się złapać, po kilkumiesięcznym oczekiwaniu na przesyłkę. Ale tutaj zaleta, czekanie zrekompensowało mi piękne wydanie płyty, z ciekawą grafiką, grubym bookletem z rysunkami i tekstami, a przede wszystkim na limitowanej wersji do 100 sztuk na białym winylu. Wersji CD nie ma wcale i nie wiadomo czy się pojawi, za to po zakupie jest możliwość pobrania muzyki w wersji cyfrowej.

Doskonałą wiadomością jest nowe wydawnictwo – 7 calowy split Catholic Spit z zaprzyjaźnionym zespołem Generacion Suicida.

 Catholic Spit – „A Pact With The Devil” – Bad Touch Records 2013

O Autorze

Podobne posty

Komentarze