Zarejestruj się

Please answer the following question

Which bands recorded songs: "Bela Lugosi's Dead" and "Love Will Tear Us Apart"?

  1.    Siouxsie & The Banshees
  2.    Alien Sex Fiend
  3.    The Cure
  4.    Joy Division
  5.    Bauhaus
  6.    45 Grave
  7.    Christian Death
Just select the correct answers among the proposed
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Bellmer Dolls – The Big Cats Will Throw Themselves Over

Bellmer Dolls - The Big Cats Will Throw Themselves OverBellmer Dolls pochodzą z Nowego Yorku i bez wątpienia czuć w ich muzyce artystyczną nutę – jak to na nowojorczyków przystało. Nazwę zaczerpnęli od niemieckiego artysty Hansa Bellmera którego sztuka w latach 30′ wyrosła z dadaizmu i ekspresjonizmu by potem związać się z impresjonizmem, zawsze jednak stanowiła jakby odmienną wartość. Ówcześni impresjoniści koncentrowali się bowiem na wizualizacji marzeń sennych czy też poezji w pewien oniryczny sposób, Hans Bellmer natomiast zdemaskował okrucieństwo i natrętność erotycznych popędów w życiu, a w swych poszukiwaniach artystycznych sięgnął obrazoburczych metod którymi drążył zakamarki ludzkiej świadomości i żądz. Właśnie tym tropem należy podążać wsłuchując się w hipnotyczne ale i obskurne zarazem dźwięki Bellmer Dolls, którzy z miejsca wpisali się w awangardowy krajobraz nowojorskiej sceny muzycznej.

Jazgotliwe i kąśliwe gitary, nerwowo pulsujący bas i naprawdę dziki wokalista czynią atmosferę płyty duszną i nieco dekadencką. Muzyka Bellmer Dolls jest niezwykle gęsta, brudna i bez wątpienia wyrasta z inspiracji hałaśliwymi dokonaniami Birthday Party czy tez południowym stylem Gun Club. Wszystko jest podsycone bluesem i zagrane w emocjonalny sposób. Czuć tu napięcie stanowiące grunt pod teksty prawie wykrzykiwane w nerwowy sposób. Wartością samą w sobie jest produkcja płyty, w roli producenta „The Big Cats Will Throw Themselves Over” Jim Sclavunous związany z tak znakomitymi firmami jak Nick Cave & the Bad Seeds, The Cramps czy Sonic Youth.

Bellmer Dolls to band w którym punk łączy się z bluesem a blues z gotykiem, do tego z lekka egzystencjalne teksty i niespokojne dźwięki a wszystko podane w „artystycznej” oprawie.

„The Big Cats Will Throw Themselves Over” powinno być jak woda na młyn dla wszystkich maniaków brudnego post-punka i miłośników Nicka Cave’a gdy nie śpiewał z werwą godną Leonarda Cohena. Mam nadzieję, że chłopaki zdobędą takie uznanie jak inne nowojorskie lalki – te dowodzone przez Davida Johansena. Jak dla mnie najlepsza pozycja w dorobku Hungry Eye Records która nie idąc na kompromisy wydaje zupełnie niebanalnych artystów.

Ziggy

Bellmer Dolls – „The Big Cats Will Throw Themselves Over” – Hungry Eye Records 2006

O Autorze

Podobne posty

Komentarze