Zarejestruj się

Please answer the following question

Which bands recorded songs: "Bela Lugosi's Dead" and "Love Will Tear Us Apart"?

  1.    The Cure
  2.    Joy Division
  3.    Siouxsie & The Banshees
  4.    45 Grave
  5.    Bauhaus
  6.    Alien Sex Fiend
  7.    Christian Death
Just select the correct answers among the proposed
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Счастливая Смерть – Ещё один день

Счастливая Смерть - Ещё один день (EP; 2017)Warto sięgać po zimną falę ze Wschodu. Może ona spodobać się tym, którzy w muzyce chłodu poszukują nieco bardziej tradycyjnych aranżacji, doceniają brzmienie gitar i rytmiczność „żywej” perkusji”. To wszystko, połączone z naprawdę dobrze zaśpiewanymi tekstami (oczywiście po rosyjsku) znaleźć można w nagraniach tria Счастливая Смерть.

Ten aktywne od 2015 roku zespół ze Smoleńska ma w dyskografii trzy płyty: Demo (EP), wydany w zeszłym roku longplay Анестезия oraz najnowszą epkę Ещё один день, której premiera – wraz z teledyskiem do tytułowego utworu – odbyła się 1 maja.

Najnowsza płyta, podobnie jak wszystkie wydawnictwa grupy dostępna w wersji cyfrowej z możliwością darmowego pobrania („name your price”) w serwisie Bandcamp, to trzy utwory utrzymane w charakterystycznej dla „Szczęśliwej Śmierci” melancholijnej stylistyce. Trzy „kanoniczne” elementy są żywiołem tej muzyki: męski wokal (najlepiej brzmiący w utworze „Виселица / Химера”), wyeksponowany bas i – wspomniana już – „żywa” perkusja.

Счастливая Смерть

Счастливая Смерть (źródło: VKontakte)

Wrażenie ascetyzmu (nieco przypominające nagrania polskiej grupy Schröttersburg), chłód szarego betonu na postsowieckim blokowisku, oraz mistyczna już smoleńska mgiełka – czego chcieć więcej?

Счастливая Смерть – Facebook / Bandcamp / VKontakte

O Autorze

Wave △ Press & Transmission / Transmisja (In Club Radio Peru).

Podobne posty

Komentarze