Zarejestruj się

Please answer the following question

Which bands recorded songs: "Bela Lugosi's Dead" and "Love Will Tear Us Apart"?

  1.    Siouxsie & The Banshees
  2.    45 Grave
  3.    Alien Sex Fiend
  4.    Joy Division
  5.    Bauhaus
  6.    Christian Death
  7.    The Cure
Just select the correct answers among the proposed
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Счастливая Смерть – Ещё один день

Счастливая Смерть - Ещё один день (EP; 2017)Warto sięgać po zimną falę ze Wschodu. Może ona spodobać się tym, którzy w muzyce chłodu poszukują nieco bardziej tradycyjnych aranżacji, doceniają brzmienie gitar i rytmiczność „żywej” perkusji”. To wszystko, połączone z naprawdę dobrze zaśpiewanymi tekstami (oczywiście po rosyjsku) znaleźć można w nagraniach tria Счастливая Смерть.

Ten aktywne od 2015 roku zespół ze Smoleńska ma w dyskografii trzy płyty: Demo (EP), wydany w zeszłym roku longplay Анестезия oraz najnowszą epkę Ещё один день, której premiera – wraz z teledyskiem do tytułowego utworu – odbyła się 1 maja.

Najnowsza płyta, podobnie jak wszystkie wydawnictwa grupy dostępna w wersji cyfrowej z możliwością darmowego pobrania („name your price”) w serwisie Bandcamp, to trzy utwory utrzymane w charakterystycznej dla „Szczęśliwej Śmierci” melancholijnej stylistyce. Trzy „kanoniczne” elementy są żywiołem tej muzyki: męski wokal (najlepiej brzmiący w utworze „Виселица / Химера”), wyeksponowany bas i – wspomniana już – „żywa” perkusja.

Счастливая Смерть

Счастливая Смерть (źródło: VKontakte)

Wrażenie ascetyzmu (nieco przypominające nagrania polskiej grupy Schröttersburg), chłód szarego betonu na postsowieckim blokowisku, oraz mistyczna już smoleńska mgiełka – czego chcieć więcej?

Счастливая Смерть – Facebook / Bandcamp / VKontakte

O Autorze

Wave △ Press & Transmission / Transmisja (In Club Radio Peru).

Podobne posty

Komentarze